Polki i Polacy coraz chętniej wybierają się w miejsca, które są odmiennymi światami, zupełnie inne od tego, co znane jest z naszych podwórek. Jednym z takich miejsc jest Park Przygody, jedyny taki park w Polsce!

Park Przygody jest położony blisko Zakopanego. Oferuje różnorodne możliwości zabawy dla całej rodziny. Można tu wspinać się po linach, skakać na bungee, ćwiczyć parkour czy grać mini golfa. To tylko niektóre z atrakcji, ponieważ oferuje ona także karuzele, trampoliny, tir oraz inne atrakcje.

W Parku ogromny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo i dobrą zabawę dla każdego gościa. Wszystkie atrakcje są dokładnie monitorowane przez specjalistyczny personel. Ponieważ park jest dedykowany dzieciom, został wyposażony w specjalne pokoje zabaw. Dzięki temu bezpiecznie mogą one oszaleć ze swoją radością i entuzjazmem podczas swoich przygód.

Ceny biletów są naprawdę przystępne i niedrogie oraz dostosowane do różnych grup wiekowych, co pozwala całej rodzinie cieszyć się tym niezwykłym przeżyciem. Kto by nie chciał spędzić pięknego dnia w tej jedynej w Polsce oazy dobrej zabawy?

Polska ma wiele pięknych i interesujących parków, ale jeden w szczególności wyróżnia się swoją niecodziennością. Park „Jedyny taki park” leży w Rzeszowie i jest jedynym takim parkiem w całej Polsce.

Zwiedzając to miejsce można liczyć na spędzenie niezapomnianych i pełnych wrażeń chwil. Park zachwyca nadzwyczajną różnorodnością roślinności, oraz liczbą aktywności dla osób każdego wieku i gustu. Dla fanów przyrody przygotowano tu szlaki turystyczne, rowerowe trasy i piesze ścieżki o łącznej powierzchni 180 hektarów. Natomiast amatorzy aktywności fizycznej z pewnością znajdą coś dla siebie, jest tu kilka boisk sportowych, a także basen kryty.

Mimo tego, że obecnie jest to bardzo popularny punkt na mapie polskich parków, to jeszcze kilka lat temu było trochę inaczej. Odnowiona część parku stanowi owoc wieloletniej pracy społeczno-archeologicznej regionu oraz fundacji „Park Dziedzictwa Kulturowego”. Prace te przyczyniły się do pięknego odnowienia dawnego krajobrazu grodu Rzeszowa sprzed lata. Praca ta nazwana została projektem „Tu Rzeszów” i miasto doceniło go nadając mu statut „miejski park”.

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej osób jest świadomych swojego otoczenia i dąży do zaspokajania swoich potrzeb przy zachowaniu zasad zrównoważonego planowania przestrzennego. Osoby z tego typu myślenia mogą odnaleźć odrobinę szczęścia w jedynym takim parku na terenie Polski, gdzie miłośnicy przyrody i fanów tradycyjnych Parków rozrywki mogą cieszyć się pięknem dzikiej przyrody, ale i korzystać z urządzeń.

Park „Dolina Wodospadów”, znajdujący się na granicy Geoparku Środkowopolskiego, otoczony jest ogromnymi lasami i strugami, które porośnięte są równie okazałymi, jak eleganckimi drzewami i krzewami. Odwiedzający tu będą mogli liczyć na dzikie ptaki i inne zwierzęta, które żyją w tym naturalnym mikrokosmosie. Przechadzkom towarzyszyć będzie hałas rzek, który działa uspokajajaco.

Aby uatrakcyjnić ofertę tego parku, można skorzystać z wielu atrakcji, takich jak lunaparki, plac zabaw dla dzieci i letnie kino plenerowe. Można również skorzystać z bogatej oferty kulinarnej czy wypożyczalni rowerów. Trudno o lepsze miejsce na spacer marzeń! Aby uzupełnić sezon letni całym szeregiem atrakcji nasza Placówka społeczno-kulturalna Biały Goral stale organizuje imprezy okolicznościowe i mamy tu Sanktuarium Maryjne oraz muzeum regionalne.

Jeśli szukasz miejsca do odpoczywania i regeneracji twoich duszy po ciężkim dniu w pracy lub chcesz sprawić niespodziankę rodzinie albo przyjaciołom na ich urodzinach – jedyny taki park będzie idealnym dopełnieniem Twoich planów!